Jól szerepeltek a TTK-s hallgatók a 2021-2022-es tanév TDK konferenciáin.
8 első helyezést, 5 második helyezést, 8 harmadik helyezést és 13 dicséretet/különdíjat tehettek zsebre a fiatal kutatók.
A díjazottak névsora itt olvasható:
Pázmány Péter Katolikus Egyetem
Beck Martin – Informatika Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Application of state of the art calcium imaging analysis algorithms on one- and two-photon recordings
Témavezető: Hillier Dániel
Csikós Klaudia – Bionika Szekció – I. helyezés és Morgan Stanley Különdíj
Dolgozat címe: Moduláris implantátumrendszer fejlesztése és preklinikai validációja multimodális agyaktivitás vizsgálatokon keresztül
Témavezető: Hillier Dániel
Julio Loera – Bionika Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Realization of a wireless optogenetic brain stimulator
Témavezető: Hillier Dániel
Eötvös Loránd Tudományegyetem
Balbisi Mirjam – Szerves Kémia Szekció – I. helyezés
Dolgozat címe: ALK génátrendeződést mutató tüdőtumoros minták proteomikai vizsgálata
Témavezetők: Turiák Lilla, Tóth Gábor
Demeter Dóra – Genetika, Molekuláris Sejt- és Fejlődésbiológia Szekció – Magyar Genetikusok Egyesülete különdíj
Dolgozat címe: REV7 mutáns sejtvonal előállítása CRISPR módszerrel és annak fenotípusos jellemzése DT40 modellrendszerben
Témavezetők: Szüts Dávid, Szikriszt Bernadett
Mészáros Bence Balázs – Szerves Kémia Szekció – II. helyezés
Dolgozat címe: A mitragynin pszeudoindoxil izomerjeinek azonosítása elméleti kémiai módszerekkel
Témavezetők: Daru János, Varga Szilárd
Semmelweis Egyetem
Erdei Eszter – Gyógyszertudományok A Szekció – II. helyezés
Dolgozat címe: Módosított ß-peptid foldamerek szintézise
Témavezetők: Mándity István, Varró Nikolett
Holub Eszter – Genetika, Molekuláris Biológia Szekció – I. helyezés
Dolgozat címe: Kemoterápiás szerek lehetséges mellékhatásaként indukálódó citozin dezamináció vizsgálata rákos sejtvonalakon
Témavezetők: Békési Angéla, Arányi Tamás
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Akmuhammet Karayev – Kémiai Technológiák Szekció – Dicséret
Dolgozat címe: Új, olefin metatézis polimerizációban alkalmazható foszforamid égésgátló adalékanyagok fejlesztése
Témavezetők: Kovács Ervin, Iván Béla
Androvics Zoltán – Anyagtudomány és Fizikai Kémia Szekció – Dicséret
Dolgozat címe: Polimerelektrolitok Mg-ionvezetésének vizsgálata
Témavezető: Kun Róbert
Konzulens: Szabó Ákos
Bényei Gábor László – Kognitív Tudomány Szekció – II. helyezés
Dolgozat címe: A pupilladilatáció ingerfüggő változásainak egyéni variabilitása bejósolja a kognitív teljesítményt
Témavezető: Pajkossy Péter
Győrfi Sára – Szerves Kémia Szekció – Dicséret
α,β-telítetlen észterek előállítása ortoészterek és aldehidek kondenzációjával
Témavezetők: Soós Tibor, Dobi Zoltán, Forman Ferenc
Hornyánszky Ágnes – Szerves Kémia Szekció – Dicséret
Új izotiazolopiridinon-származékok szintézise
Témavezetők: Kovács Péter, Keserű György Miklós
Kiss Eszter Ágnes – Kognitív Tudomány Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Jutalompredikciós hiba hatása az emlékezeti diszkriminációra
Témavezető: Pajkossy Péter
Kovács Petra – Kognitív Tudomány Szekció – I. helyezés
A prozódia szerepe a több-beszélős szituációban történő beszédfeldolgozásban
Témavezető: Tóth Brigitta
Laczkovich Máté – Biokémia és Biotechnológia és Élelmiszer-tudomány Szekció – I. helyezés és Varga József Alapítvány különdíj
Dolgozat címe: Humán dUTPáz inhibitor fehérje dimerizációjának perturbációja az inhibíciós hatás növelése érdekében
Témavezető: Nyíri Kinga
Konzulens: Vértessy G. Beáta
Lan Anh Tran – Anyagtudomány és Polimerkémia Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Kéntartalmú polimerek szintézise invert vulkanizációval nagykapacitású szilárdfázisú akkumulátorokhoz
Témavezetők: Kovács Ervin, Iván Béla, Szabó Ákos
Máté Lilla Szilvia – Elektronikai Eszközök és Technológiák Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Germániummal ötvözött SnAgCu ólommentes forraszhuzalok elektrokémiai korróziós vizsgálatai
Témavezetők: Medgyes Bálint, Felhősi Ilona
Molnár Tibor – Szerves Kémia Szekció – II. helyezés
Dolgozat címe: Fotoaktiválható kemoterápia látható fénnyel
Témavezetők: Bojtár Márton, Kele Péter
Nguyen Anh Duc – Kémiai Technológiák Szekció – Dicséret
Dolgozat címe: Környezetbarát oldószerek alkalmazása az olefin metatézisben
Témavezetők: Kovács Ervin, Iván Béla, Domján Attila
Pál Domonkos – Analitikai és Számításos Kémia Szekció – I. helyezés és Rektori Különdíj
Dolgozat címe: Cirrhosisos és hepatokarcinómás májszövetek glikomikai és proteomikai jellemzése
Témavezetők: Turiák Lilla, Tóth Gábor
Pásztor Bettina – Biokémia és Biotechnológia és Élelmiszer-tudomány Szekció – II. helyezés
Dolgozat címe: Antitestmódosítás heterociklusokkal
Témavezetők: Keserű György Miklós, Ábrányi-Balogh Péter
Konzulens: Szepesi Kovács Dénes
Perey-Simon Viktória – Biokémia és Biotechnológia és Élelmiszer-tudomány Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Az uracil-DNS metabolizmus szerepe zebrahalakban
Témavezetők: Kelemenné Dr. Nagy Kinga, Surányi Éva, Vértessy G. Beáta
Réti Zsombor – Anyagtudomány és Fizikai Kémia Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: A β-pinén előállítása és módosítása
Témavezetők: Verebélyi Klára, Iván Béla
Konzulens: Csiszár Emília
Sándor Péter – Analitikai és Számításos Kémia Szekció – Dicséret
Dolgozat címe: Alternatív enzimek alkalmazása tömegspektrometria alapú proteomikában
Témavezető: Révész Ágnes
Schäffer Ádám – Anyagtudomány és Fizikai Kémia Szekció – I. helyezés és Gábor Dénes különdíj
Dolgozat címe: Hibrid kompozitok: mechanikai tulajdonságok és deformációsmechanizmusok
Témavezetők: Várdai Róbert, Pukánszky Béla
Vanderer Edina – Kognitív Tudomány Szekció – Jutalom
Dolgozat címe: A kísérletvezető maszkviselése negatívan hat a családi kutyák viselkedésére standard kognitív helyzetekben
Témavezető: Vargáné Kis Anna
Velősy Péter Kristóf – Kognitív Tudomány Szekció – III. helyezés
Dolgozat címe: Miként sérül a zajos környezetben történő hallás képessége időskorban?
Témavezetők: Tóth Brigitta, Boncz Ádám
Xue Andrea – Analitikai és Számításos Kémia Szekció – Dicséret
Dolgozat címe: Glikoproteinek tömegspektrometriás azonosítása: fókuszban a megbízható adatbázis-keresés
Témavezető: Révész Ágnes
Neumann János Egyetem
Braun Barnabás – I. helyezés
Dolgozat címe: PEM tüzelőanyagcella tervezése, szimulációja és mérése
Témavezető: Kereszty Balázs